přeskočit k navigaci »

Dovoz aut z evropské unie

Dovoz vozidla v přitomnosti zákazníka

Dovoz v přitomnosti | Dovoz v nepřitomnosti

 
 

Z praxe se nám osvědčil následující postup.

Buďto si zákazník vybere auto sám na některých z těchto portálů, jako: www.autoscout24.com, www.mobile.de, www.dhd24.com, www.ebay.com, NEBO pomůžeme zákazníkovi dle jeho představ (viz. poptávkový formulář) auto sehnat my a následně Vás z konkrétní nabídkou budeme kontaktovat.

V případě že jste si vozidlo na některém ze zahraničních portálů našli sami, tak nám zašlete emailem kompletní odkaz na vybrané vozidlo, dbejte prosím na to aby bylo u inzerátu tel. Spojení. Pokud tam nebude, nejedná se z cela určitě o korektní inzerát a nabízená věc nebude nejspíš na prodej.

Následně Vám na inzerát zavoláme a zeptáme se na vše co Vás a nás zajímá a je dobré před samotnou koupí vozidla vědět. Po vyptání se na všechny Vaše a naše otázky, informujeme zpětně Vás a po společné domluvě naplánujeme další postup.

V případě Vašeho dalšího zájmu o toto konkrétní vozidlo, Vám vozidlo zarezervujeme a domluvíme termín prohlídky / koupě vozidla.

Pamatujte na to, že vozidlo, které se Vám podařilo vybrat a zarezervovat, se líbí určitě i spoustě dalším lidem a proto je třeba od teď jednat celkem rychle. Většinou je třeba vyjet následující den na večer, nejpozději pozítří ode dne rezervace. Málokdy se povede posunout rezervaci o 3-4dny.

Společně potom domluvíme místo, kde Vás náš řidič vyzvedne.

Co po Vás před samotným výjezdem budeme vyžadovat.

Jedná se o cca.50% zálohu na dopravu. Pro Vaší orientaci a přibližný výpočet této částky vycházíme z následujícího. Spotřeba našeho vozidla cca 7l/100km a amortizace vozidla 1,50,-Kč/km. Tuto částku předáte řidiči, proti příjmovému dokladu před samotnou cestou. Výši této zálohy na dopravu Vám sdělíme již při naší tel.domluvě.

Po příjezdu na místo, Vám vozidlo pomůžeme odborně prohlédnout, absolvovat zkušební jízdu, ověřit vše na co jsme se ptali již po telefonu a zkontrolovat vše ostatní co je před koupí vozidla podstatné.

Pokud se pro koupi vozidla rozhodnete pomůžeme Vám sepsat kupní smlouvu (máme originální Německé kupní smlouvy) a dbát při tom na to aby v kupní smlouvě nebyli udávány nepravdivé údaje, nebo zavádějící formulace.

Domluvenou kupní cenu předává prodávajícímu KUPUJÍCÍ OSOBNĚ, čili máte neustálou kontrolu nad tokem svých finančních prostředků.

Poté vyřídíme zbývající formality, jako případné odhlášení vozidla (jednalo-li se o soukromého prodejce a vozidlo bylo do dne prodeje stále registrováno) a následně převozní značky. Vše si zákazník platí sám a má tak neustálou kontrolu nad svými financemi. Pro Vaší představu k cenám těchto úkonů. Odhlášení vozidla(neučinil-li tak již prodejce) 11 eur, převozní značky s platností 5dnů od 95 eur-110 eur. Cena se liší v závislosti na typu pojišťovny která ho na tom kterém místě nabízí.

Následuje cesta zpět, zde je nutné podotknout že vozidla dopravujeme do ČR pouze po vlastní ose. Pouze motocykly a speciální vozidla se dopravují na podvalníku či káře. Zákazník si může zvolit, zda-li si odveze auto domů sám a nebo využije možnosti nechat si auto odvést naším řidičem na místo určení.

Za našeho řidiče účtujeme poplatek 2000,- Kč.

Z naší praxe víme, že je lepší dovézt auto po vlastní ose, neboť se auto vyzkouší v praxi na delší trase a případné nedostatky které se nedají rozpoznat při zkušební jízdě lze odstranit ještě před samotnou technickou prohlídkou. Zákazník tak má větší jistotu ve spolehlivosti zakoupeného vozidla, než když dovezeme auto na podvalníku. Při zkušební jízdě před samotnou koupí vozidla najedete (najedeme) s autem cca 15-20km. Za tuto dobu se neprojeví auto tak, jako při ujetí cca.700km.

Po návratu zpět do ČR jsme připraveni vyřídit za Vás všechny ostatní formality ve věci schválení technické způsobilosti jednotlivě dovezeného vozidla a v případě podepsání plné moci i konečnou registraci včetně přidělení Českých SPZ. Zákazník tedy pokud nechce, tak nemusí vůbec „běhat“po úřadech. Není pro nás nic neobvyklého, vyřídit tyto všechny úkony do 10 dnů!!!

Záleží pouze na Vás, do jaké fáze vyřizování formalit budete od nás chtít pomoci.

Potom následuje doplacení nákladů spojených s dopravou a popřípadě doplacení nákladů spojených se schvalováním technické způsobilosti jednotlivě dovezeného vozidla.

Pokud technický stav kupovaného vozidla nebude odpovídat Vašim (našim) představám, nebo nebude-li poskytnuta případná sleva na vozidlo a Vy si vozidlo nekoupíte, tak v tomto případě hradí zákazník pouze náklady spojené s provozem našeho vozidla - zde si žádnou provizi neúčtujeme.