přeskočit k navigaci »

Dovoz aut z evropské unie

Dovoz vozidla v nepřitomnosti zákazníka

Dovoz v přitomnosti | Dovoz v nepřitomnosti

 
 

Z praxe se nám osvědčil následující postup.

Buďto si zákazník vybere auto sám na některých z těchto portálů, jako: www.autoscout24.com, www.mobile.de, www.dhd24.com, www.ebay.com, NEBO pomůžeme zákazníkovi dle jeho představ (viz. poptávkový formulář) auto sehnat my a následně Vás z konkrétní nabídkou budeme kontaktovat.

V případě, že jste si vozidlo na některém ze zahraničních portálů našli sami, tak nám zašlete emailem kompletní odkaz na vybrané vozidlo, dbejte prosím na to aby bylo u inzerátu tel.spojení. Pokud tam nebude, nejedná se z cela určitě o korektní inzerát a nabízená věc nebude nejspíš na prodej.

Následně Vám na inzerát zavoláme a zeptáme se na vše co Vás a nás zajímá a je dobré před samotnou koupí vozidla vědět. Po vyptání se na všechny Vaše a naše otázky informujeme zpětně Vás, a po společné domluvě naplánujeme další postup.

V případě Vašeho dalšího zájmu o toto konkrétní vozidlo, Vám vozidlo zarezervujeme a domluvíme termín prohlídky / koupě vozidla.

Pamatujte na to, že vozidlo, které se Vám podařilo vybrat a zarezervovat, se líbí určitě i spoustě dalším lidem a proto je třeba od teď jednat celkem rychle. Většinou je třeba vyjet následující den na večer, nejpozději pozítří ode dne rezervace. Málokdy se povede posunout rezervaci o 3-4 dny.

Co po Vás před samotným výjezdem budeme vyžadovat.

Jedná se o cca.50% zálohu na dopravu. Pro Vaší orientaci a přibližný výpočet této částky vycházíme z následujícího. Spotřeba našeho vozidla cca 7l/100km a amortizace vozidla 1,50,-Kč/km. Tuto částku předáte řidiči, proti dokladu o přijetí před samotnou cestou. Výši této zálohy na dopravu Vám sdělíme již při naší tel.domluvě. Dále požadujeme 50% zálohu z ceny vozidla.

Po příjezdu na místo vozidlo odborně prohlédneme a absolvujeme zkušební jízdu, ověříme vše na co jsme se ptali již po telefonu a zkontrolujeme vše ostatní co je před koupí vozidla podstatné. Po zjištění všech skutečností kontaktujeme telefonicky Vás a sdělíme Vám skutečný stav vozidla. Pokud se společně domluvíme pro koupi tohoto vozidla, tak auto zakoupíme a vracíme se zpět do ČR.

Pokud technický stav kupovaného vozidla nebude odpovídat Vašim, (našim) představám, nebo nebude-li poskytnuta sleva na vozidlo, nebudeme auto samozřejmě kupovat. V tomto případě hradí zákazník pouze náklady spojené s provozem našeho vozidla-zde si žádnou provizi neúčtujeme.

Po návratu do ČR zákazník doplatí náklady spojené s provozem našeho vozidla a zákazníkovi bude navrácena záloha, kterou poskytl na nákup vozidla. Po návratu zpět do ČR jsme připraveni vyřídit za Vás všechny ostatní formality ve věci schválení technické způsobilosti jednotlivě dovezeného vozidla a v případě podepsání plné moci i konečnou registraci včetně přidělení Českých SPZ. Zákazník tudíž pokud nechce, tak nemusí vůbec „běhat“po úřadech. Není pro nás nic neobvyklého, vyřídit tyto všechny úkony do 10 dnů!!!

Je pouze na Vás do jaké fáze vyřizování formalit budete od nás chtít pomoci.

Potom následuje doplacení kupní ceny a nákladů spojených s dopravou a popřípadě doplacení nákladů spojených se schvalováním technické způsobilosti jednotlivě dovezeného vozidla.